Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
GAZİ ENGELLİLER EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
GAZİ ENGELLİLER EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
GAZİ ENGELLİLER EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
GAZİ ENGELLİLER EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
GAZİ ENGELLİLER EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
GAZİ ENGELLİLER EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
GAZİ ENGELLİLER EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
GAZİ ENGELLİLER EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
GAZİ ENGELLİLER EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
GAZİ ENGELLİLER EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
GAZİ ENGELLİLER EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
GAZİ ENGELLİLER EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
GAZİ ENGELLİLER EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
GAZİ ENGELLİLER EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
GAZİ ENGELLİLER EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
GAZİ ENGELLİLER EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
GAZİ ENGELLİLER EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
GAZİ ENGELLİLER EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

GAZİ ENGELLİLER

GAZİ ENGELLİLER Empty GAZİ ENGELLİLER

Mesaj  Admin Çarş. Ara. 02, 2009 8:25 pm

GAZİ ENGELLİLER

Bugün niyetim 3 Aralık Dünya Engelliler günü sebebiyle engellilere yönelik bir makale yazmaktı. Ama akşam televizyonda haberleri izlerken gördüğüm haber bana bu yazıyı yazmaya sevk etti. Haberde geçen yıl Irakta Amerika başkanına ayakkabı fırlatan gazetecinin, Fransa da yine bir Iraklı tarafından ayakkabılı fırlatma olayını veriyordu. Hatta ben bu gazetecinin bu asil davranışını İzmir de Yunanlılara ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin e benzetmiştim. Yunan işgaline ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin oracıkta şehid olmuştu.

Iraklı gazeteci Amerikan başkanına ayakkabı fırlattığı için bir başka Iraklının ayakkabılı saldırısına uğruyor. Aman Allahım bu ne büyük bir acıdır. ABD Irak ın neredeyse ırzına geçti. Binlerce insanı katletti. İşgalci bir devlete ayakkabı fırlatma cesaretini gösterip dünyaya bravo dedirten bir cesur yüreğe, bir ABD yaltağı Iraklı, o asil gazeteciyi protesto ediyor. Allahım bu ne nam-ı körlük, bu ne hainlik, bu ne şerefsizlik, bu ne soysuzluk, bu ne kafirlik ?

Aklıma kurtuluş savaşımızda yaşanan hazin olaylar geldi. Yunanlılarla ortak hareket eden yerli işbirlikçi soysuzlar askerlerimizin yerlerini yunanlılara ulaştırmışlar, kadınlarımızı kızlarımızı yunan askerlerinin koyunlarına sokmaya uğraşmışlar, bir çok cephaneliğin yerlerini yunanlılara söylemişlerdir. Bu nam-ı kör köpekler yunanlıların İzmir de denize dökülüşünden sonra darağaçlarında ihanetlerinin bedellerini ödemişlerdir.

Bugün 3 aralık dünya engelliler günüdür ve bu iki konu zihnimde birleşmiş ve şöyle bir cümle oluşmuştur. Savaş mağduru engelliler bugün çok daha yastadır, kalpleri çok daha acılıdır. Vatanları için bedenlerini, ellerini,kollarını,ayaklarını,gözlerini,kulaklarını feda ederek engelli olanlar hain teröristlerin davul zurnalarla karşılanışlarını nasıl seyrettiler acaba ?

Ülkesini işgal edenle bir olup o asil gazeteciye ayakkabı fırlatan hain Iraklı ile gazilerinin gözüne soka soka habur karşılamaları yapanların yada 80 yıl önce yunanlılara yaltaklık yapanların aralarında ne fark var ki ? Iraklı engelli gaziler, ABD işgalinde ABD ekserlerinin ırzına geçtiği kadınlar ABD başkanına ayakkabı fırlatan o şerefli gazeteciye Fransa da basın toplantısında ayakkabı fırlatan hain Iraklının haberini televizyonda seyrederlerken neler düşündüler acaba ?

Gazi engellilerin ENGELLİLER GÜNÜNÜ can-ı gönülden kutlarım. Acılarınızı hissediyorum bunu bilin lütfen.

02 Aralık 2009 Çarşamba

UĞUR ÖZALTIN

Kaynak :

BUSH'A AYAKKABI FIRLATAN GAZETECİYE AYAKKABI FIRLATILDI...

Bu kez Zeydi'ye fırlattılar
Irak'ta Bush'a ayakkabı fırlatan gazeteci Muntazar El Zeydi'ye katıldığı toplantıda bir Iraklı tarafından ayakkabı fırlatıldı

ABD Başkanı George W. Bush'a ayakkabı fırlattığı için 8 ay tutuklu kalan Iraklı gazeteci El Zeydi'ye Paris'te ayakkabı atıldı. Basın toplantısı sırasında kendisini 'sürgündeki Iraklı gazeteci' olarak tanıtan bir kişi, kısa süre konuştu ve El Zeydi'yi 'diktatörlüğün yandaşı' olmakla suçladı. Iraklı, 'Senin yüzünden Irak bu hale geldi' dedi. Daha sonra bu kişi 'Al, bu ayakkabı da senin için' diye bağırarak ayakkabılarından birini Zeydi'ye fırlattı. Ayakkabının isabet etmediği El Zeydi salondan çıkarılırdıktan sonra yaptığı açıklamada, 'Ben ayakkabıyı bir Iraklıya değil, işgale fırlatmıştım' dedi. BASIN

Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

- Similar topics