Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.

BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.  Empty BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.

Mesaj  Admin Paz Nis. 17, 2011 3:05 pm

BAŞBAKAN : "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.

İSTANBUL (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, insanların İstanbul'a göçü bir çıkış yolu olarak gördüğünü, ancak hayal kırıklığına uğrayan ve ağır bedeller ödeyenler olduğunu belirterek, "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı" dedi.

İstanbul'daki gecekondu sorununa dikkat çeken Başbakan Erdoğan, insanların İstanbul'a göçü bir çıkış yolu olarak gördüğünü, ancak hayal kırıklığına uğrayan ve ağır bedeller ödeyenler olduğunu söyledi. Erdoğan, "Geçmişte 'İstanbul'a giriş vizeye tabi olmalı' dedim, medya üzerime çok saldırdı, mevcut iktidar da üzerime saldırdı. 'İnsanların seyahat hürriyetini kısıtlıyor' dediler. Benim iddiam bu değildi. İstanbul'a yerleşmek isteyene soracağız, 'niye geliyorsun, turist olarak geliyorsan tamam ama yerleşmek istiyorsan olmaz. İmkanın var, işin hazır ise gel ama yoksa niye geliyorsun.' İstanbul'da kaçak yapıya izin vermiyoruz. Doğru neyse onu söylemek zorundayız" diye konuştu. KAYNAK : BASIN
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim beyannamesini açıklarken İstanbul için iki yeni şehir vaadinde bulundu.KAYNAK: BASIN
2006 yılında İSTANBUL'A GİRİŞ VİZELİ OLSUN diyen bir başbakan bu sözünden 5 yıl sonra İSTANBUL'A 2 YENİ ŞEHİR ekleme vaadinde bulunuyor. Hani geçenlerde ABD nin büyükelçisi demişti ya BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU diye. Toplumun büyük bir kesiminde AKP ye duyulan güvensizliğin temelinde sanıyorum bu yatıyor. AKP zik-zakları güven vermiyor. 15 milyonluk bir İstanbul şehrinin halahazırdaki sorunlarını çözmek yerine bu şehri 20 hatta 25 milyonluk hale getirmek akılcı mıdır sizce ? Rahmetli Erbakan'ın dilinden düşürmediği bir söz vardı RANTİYECİLER diye. Çırakları İstanbul da yapacakları bu 2 büyük şehiri RANTİYE ile kuracaklarını gösterdiler. Başka çareleri de yok zaten. Böyle uçuk kaçık projeler için ya ülkemizde Suudilerdeki gibi petrol bulacaksınız ya da altın madeni felan çıkaracaksınız.

AİLE SİGORTASI hakkında Kılıçdaroğlu'na kaynağı nereden bulacaksın diyen sayın Başbakan kende uçuk projelerini sanırım rantiyecilikten çıkaracak. Aralık ayında beklentilerin üzerinde gerçekleşen açıkla (7,5 milyar dolar) yılsonu Cari Açık 48557 milyar dolara ulaşarak rekor kırdı. Rekor kıran cari açıklarla uçuk projeler üretmek bence çok akılcı değil. Hele birde GÜNÜMÜZ SORUNLARINI ÇÖZMEK YERİNE 12 YIL SONRASINA PEMBE HAYALLER KURMAK ya da pembe hayallere kapılmak ülkemizi beklenmedik açmazlara sürükleyebilir. Japonya örneği yeterli bir örnek değil mi sizce ? Hemde öylesine gelişmiş bir toplumda beklenmedik bir tusunami nelere yol açtı.
Yıllardır beklenen bir İSTANBUL DEPREMİ olgusu varken bu şehrin nüfusunu artırmak akılcı mı sizce ? Ülkemizin uçuk projelere değil halahazırdaki sorunlarının çözümüne ihtiyacı var. 1999 depremi açtığı yaralarla siyasi depremlerin de oluşmasına yol açmıştı. Keşke kurulacağı vaad olunan bu 2 yeni şehir ülkemizin başka bölgelerinde kurulsaydı. Sinema ve dizilerimizin çok beğenildiği ve ortadoğu da bize olumlu katkılarının olduğu bir dönemde sıfırdan inşaa edilmek üzere holivud tarsında bir SİNEMA ŞEHRİ kurabilseydik mesela. Ya da bir ENGELLİLER ŞEHRİ kurabilseydik sıfırdan yepyeni. Ben bunu hep hayel etmişimdir. Bütün şehirlerde engellilere uygun işlemleri yapmak yerine onlara uygun bir şehri sıfırdan kurmak daha ekonomik gibi geliyor bana. Ya da bir SAĞLIK KENT kurulamazmıydı o İstanbul da 2 şehrin yerine. Akdeniz bölgesinde yepyeni bir SAĞLIK KENT şahane olmazmıydı sizce ?
17 Nisan 2011 Pazar
UĞUR ÖZALTIN

Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

- Similar topics