Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
DOST NASIL KAYBEDİLİR EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

DOST NASIL KAYBEDİLİR

DOST NASIL KAYBEDİLİR Empty DOST NASIL KAYBEDİLİR

Mesaj  Admin Paz Haz. 05, 2011 3:32 pm

DOST NASIL KAYBEDİLİR

Diyelim ki, piyangodan çok büyük bir ikramiye size çıktı veya bir makama seçildiniz. Belediye başkanlığı,bakanlık,başbakanlık vs. Piyangonun ya da makamın çıkış haberi duyulur duyulmaz sizin hayatınız değişir. Arkadaş,akraba,tanıdık tanımadık yığınla kişi etrafınızı sarar. Dün evinizin yolunu bilmeyen akrabanız birden sizin evden çıkmaz olur. Çekirge sürüsü gibidirler. Ellerinden bir kuru ekmek yemedikleriniz sizden ballı börekli sofralar bekler. Ye kürküm ye hesabı kürk artık sizdedir. Etrafınız aynen kale surları gibi yalakalar ile örülmektedir.

Yalakalar öyle güzel bir dil kullanırlar ki, sizi baya gaza getirirler. Dört bir tarafınız sarılı olduğundan nereye dönseniz birisi size bombardıman eder. Ağam paşam müdürüm başkanım diye size hitap ede ede bir bakarsınız ki aynalara bakmaz olursunuz. Ben ayna oldum millet bana baksın demeye başlarsınız. Size göre sizin her dediğiniz doğrudur, siz yanlış yapmazsınız, hiç günahınız bile yoktur. GELDİĞİNİZ YERİ UNUTMUŞSUNUZDUR ARTIK. Allah ın sevgili kuluyum ben dersiniz. Sevgili kulu olmasaydım bunlar bana gelir miydi dersiniz. Ben olmasam bunlar aç kalmışlardı demeye bile başlarsınız.

Etrafınızdaki yalakalar sizi dönüştürürken sizin esas dostlarınız da adım adım sizden uzaklaşırlar. Yalakalar size koştukça dostlarınız sizden kaçar. Bazen uyanır gibi olursunuz ve sorarsınız ya Hu neden kaçıyorsunuz diye. Yalakalar dostlarınızın sesini bastırır bir ciyaklamayla cevap verirler. KISKANDILAR EFENDİM SİZİ. Bu söze aldanırsanız felaketiniz daha da artar, yalaka duvarınız daha da kalınlaşır. Halbuki dostlarınız sizi kıskanmamışlardır. Sizin yalakaları fark edebilmeniz için, yalakalara DAHA ÖNCE NEREDEYDİNİZ diyebilmeniz için meydanı boşaltmışlardır. Ama siz yalakaların yılan dilini bülbül dili zannederek dostlarınızı teker teker kaybedersiniz.

Hiç düşünmezsiniz sizi zengin olmazdan evvel kim kucaklamıştı,kim ekmeğini paylaşmıştı,hastalığında kim çorba getirmişti,derdin olduğunda kim dinlemişti. Dolu gemiyi ilk fareler istila eder ve batan gemiyi de ilk fareler terk eder. Eğer HIZIR a.s delmişse geminizi fareler durmaz sizden kaçarlar. Bırakın kaçsın fareler, farelerin rağbet ettiğindense farenin kaçtığı garip olmayı tercih ederim ben.

Dostu tercih eden hep kazanır. Yusuf a.s gibi zindana atılsa da yine fareleşmektense duvar delmektense zindana razı olur dostundan kaçmaz dostuna sırtını dönmez. Dostunu unutan da gün gelir unutulur. Yalakalar çekirge sürüsü gibi konar göçerler. Dostunu malda makamda para da değil gönlünde bulmuşsan O yeter. Cebrail a.s bile gelse YARDIM İSTER MİSİN dese sen İbrahim a.s gibi dersin DOSTUM ALLAH DIR ALLAH BANA YETER. İşte o zaman ateş kırmızı gül olur.
05 Haziran 2011 Pazar
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

- Similar topics