Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

KADINLAR YÖNETTİKLERİ ADAMLARA AŞIK OLMAZLAR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Mesaj  Admin Bir Paz Tem. 10, 2011 3:18 pm

Bu fenomen değil aslında, şehir hikayesi de değil sadece bilinen bir gerçek. Kadın ihtirasında bu girdap hep olmuştur. Kadın sığınılacak bir liman arar ve bulduğunda uslu kedi gibi olur fakat kendisine ilhak etmiş bir kılıbığı sadece ego tatmininde kullanır. Kale gibi bir erkek her devirde kadının aşık olduğu erkektir. Kadın kendisini dayakla tokatla değil karizma kişiliğiyle çekim alanında tutabilen erkeğe saygı duyar ve saygı duyduğu erkeğe aşık olur.

Kendisine folluk muamelesi yapıp civcivli tavuk muamelesi yapan erkeğe ya da mutfakta güzel yemekler arayan aşçı bir eş arayan erkeğe ya da yatakta kalite fahişe numaralarıyla erkeğini çıldırtan kadın arayan erkeklere asla aşık olmaz sadece onları kullanır . Başını güvenle yaslayacağı omuz bunlarda yoktur. Çocuk doğuramazsa haydi kapı önüne, yemeği yaktığında sille tokat peş peşe, yatakta başım ağrıyor dese de tecavüz ard arda. Kadınlar böyle hemcinsinde yığınla örneği çocukluk yaşlarından itibaren görüyor zaten.

Bir erkek karinizi elinizden aldığı zaman karinizi ona bırakmaktan daha büyük bir intikam yoktur. SACHA GUITRY.Bu söz hakkında bir hikaye anlatacağım. Öğretmen bir komşumuz vardı yıllar önce. İki kızları vardı. Evlerinde kavga döğüş hiç bitmezdi. Karısı ve kızları çok iyi ve hanım kişilerdi. Adam pek tekin ayakkabı değildi. Sonradan duyduk aynı okulda başka bir genç bayan öğretmenle aşk yaşıyormuş. Karı koca boşandılar ve adam o genç öğretmenle evlenmiş bebekleri olmuş. Ben o öğretmenin evlendiğini ilk duyduğumda EYVAH YAKMIŞ BAŞINI GENCECİK ÖĞRETMEN demiştim. Şu anda ne durumdalar bilmiyorum. Adamın boşadığı eşi de öğretmendi ve kadıncağız o adamdan boşandıktan sonra kendisine geldi. Yaşamı düzeldi. Kızlarını okuttu evlendirdi. Boşanma iyi geldi kurtuldu kadıncağız. Ama şunu bir hayat tecrübesi olarak çok iyi biliyorum. EŞİNİ ALDATANA GÜVENMEK TAM AHMAKLIKTIR. Adam olsun kadın olsun evli iken eşini sizle boynuzluyorsa gün gelir sizi de başkasıyla boynuzlar. Bu bir kuraldır ve şaşmaz. Eğer siz BAŞKASININ FELAKETİ ÜZERİNE bir mutluluk kuracağınızı zannediyorsanız tam bir ahmaksınızdır derim.

Suyun nereye aktığı bilinen bir şaşmaz kuralsa olayların başlangıçlarına baktığınızda o işin nereye varabileceğini tahmin etmekte o kadar normal bilinen bir durumdur. Arabanın tekerlek lastiğinin ne kadar kabak olduğunu bilirseniz ve gidilecek yolun ne kadar taşlı dikenli olduğunu da bilirseniz ve sürücünün de ne kadar kör amatör yol cahili olduğunu bilirseniz YOLDA KALINACAĞINI söylemek falcılık olmaz. Yaşamda sürprizler her zaman vardır. Usta bir şoförün yeni aldığı araçta asfalt yolda da lastiği patlayabilir ya da yukarda saydığım gibi kabak lastikli bir acemi şoför yolda kalmadan da hedefe varabilir. Ama bunlar yaşamda mucizeler gibi az görülür. Standart yaşamda olaylar hakkında olasılık hesaplarını da göz önünde tutmak akıllılıktır. İki kolu ve iki bacağı olmayanlarında yüzebildiklerini televizyondan görüyoruz fakat çok eli ayağı tam olanların boğulduklarını da . Ama unutmayın ki, aç tavuk kümese kolay katılır. Unutkan balık oltayı hep yutar. Tamahkar insan hep çalar. Bunlar elli ayaklı olsalar da olmasalar da fark etmez. Aç gözlüler midesi aç olduğundan çalmazlar. Tok iken de çalarlar.
10 Temmuz 2011 Pazar
UĞUR ÖZALTIN

Bazı düşünürlerden kadınlar ve evlilikler hakkında ilginç sözler :
Kadınlar güçsüz olana kendini bir İdol, güçlü olana bir eşya gibi sunar.
CESARE PAVESE
Eğer kendiniz hakkında konuşursanız, erkek sıkıcı olduğunuzu düşünecektir. Eğer başkaları hakkında konuşursanız dedikoducu olduğunuzu düşünecektir. Eğer kendisi hakkında konuşursanız, dünyanın en zeki ve hoş sohbet kadını olduğunuzu düşünecektir. LINDA SUNSHINE
Zekalarıyla ilgili en çok iltifat alan kadınlar tartışılmaz derecede güzel ve ya tartışılmaz derecede çirkin olanlardır. CHESTERFIELD
Adem eline gecen ilk firsatta sucu Havva'ya attı. NANCY ASTOR
Size gururla kütüphanesini gösteren bir kadına rastladınız mi?
BENJAMIN DE CASSERES
Erkek evlenene kadar eksik bir erkektir. Ve evlendiğinde artık bitmiştir.
ZSA ZSA GABOR
Hiç evlenmedim, çünkü buna ihtiyaç duymadım. Evimde bir kocanın yerini tutacak üç hayvanim var: Sabahları hırlayan bir köpeğim, öğleden sonraları küfreden bir papağanım ve aksamları eve geç gelen kedim. MARIE CORELLI
Öyle kadınlar gördüm ki bir şiirle evlenmek için bir romandan vazgeçmeye hazırdırlar. KEATS
Anlayışlı ve nazik bir erkek istiyorum. Bir milyonerden bu kadarını istemek çok mu? ZSA ZSA GABOR
Bekar erkekler kadınlar hakkında evli erkeklerden daha çok şey bilirler. Eğer bilmeselerdi onlar da evlenmiş olurdu. H.L.MENCKEN
Eğer bir kadın 24 yaşına kadar hayatinin erkeğine rastlamadıysa, o kadın şanslı bir kadındır. DEBORAH KERR
Eğer erkekler bizim neye güldüğümüzü bilselerdi, bizimle hiç yatmazlardı.
ERICA JONG
Bir erkek karinizi elinizden aldığı zaman karinizi ona bırakmaktan daha büyük bir intikam yoktur. SACHA GUITRY.
Bir erkekle evlenmek uzun suredir vitrinde gözünüze takılmış bir şeyi satın almaya benzer. Çok hoşunuza gider, ama eve gelir gelmez evdeki hiçbir şeye uymadığını fark edersiniz. JEAN KERR
Erkekler kendilerini yorgun hissettikleri için, kadınlar ise meraktan evlenirler.İkisi de hayal kırıklığına uğrar. OSCAR WILDE
Kadınlar ve filler hiçbir zaman unutmaz. DOROTHY PARKER
Oğullar annelerinin iffetli olduğuna inanırlar.Kızlar da öyle, ama onlar daha az inanırlar. ANATOLE FRANCE
Niye evlenecekmişim ki? Evlenirsem başıma gelecek en iyi şey boynuzlanmamaktir. Ki evlenmezsem bunu çok daha emin yollardan elde edebilirim. SEBASTIAN CHAMFORT
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics