Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
ASTROLOJİ ÜZERİNE EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

ASTROLOJİ ÜZERİNE

ASTROLOJİ ÜZERİNE Empty ASTROLOJİ ÜZERİNE

Mesaj  Admin Çarş. Mayıs 27, 2009 4:01 pm

27 nisan 1881
Güneş-ay-venüs-jüpitr-satürn-neptün-plüton-şiron 8 gezegen BOĞA burcunda kavuşumda.

2-3 mayıs 2000 yılında
Güneş-ay-merkür-venüs-mars-jüpiter-satürn 7 gezegen BOĞA burcunda kavuşumda.

119 yılda 7 gezegen boğa burcunda kavuşum yapmışlar.
1881 yılında doğanların bir analizini yaparsak zor şartların kuşağı oldukları aşikardır.
70 yıl normal insan ömrü olarak düşünüldüğünde 2 dünya savaşı görmüş bir nesildir bu nesil.

Çok araştırdım fakat 7 gezegenin başka burçlarda da kavuşumlarını bulamadım.Bunu hesaplamayı çok isterdim.7 gezegen kavuşumları hangi yıllarda ve hangi burçlarda olmuş bulan bilen varsa lütfen bana da haber versin. Boğa burcundaki 2 kavuşum da benzerlikler sunabilir ve bu benzerlikler doğrultusunda 2030-2040 yıllarının mücadeleci kişileri 2000 yılında da doğmuşlar demekki.Plüton un da bu yıl Oğlak burcunda seyrinin başlaması Aslan burcunda doğmuş kişilerin 10. evinde 7 gezegen kavuşum etkisi olmuş olması çok düşündürücüdür.10. evinde 7 gezegen kavuşmuş bir Aslan burcu kişilik hakkında astrologlar nasıl bir yorum getirebilirler çok merak ediyorum.

Bugün de 22 şubat 2009 pazar 6 gezegen kova burcunda kavuşum halinde. AY-MERKÜR-MARS-JÜPİTER-NEPTÜN-ŞİRON. Saıyorum keşif günümdeyim çünkü özburcum kova dır benim.
KOVA: Vasi, Kuddüs, Hakim, Mürid esmaları ağırlıklı bir burçtur.El Hakim ismi keşiflerin buluşların yoğunlaştığı zamanlardır ve bugün 6 gezegenin kavuşumu beynimi zorluyor merakımı araştırmalarımı artırıyor sanırım.

Mustafa Kemal 1881 yılında doğmuştur.Doğum ayı ve günü kesin olmamakla beraber 4 ocak civarında erbain günlerinde olduğu yazılmaktadır.İngiliz büyükelçisine,-Neden 19 mayıs olmasın- diyerek mecazi bir anlatım yaptığı ve Samsun dan Anadolu ya çıkış gününü ima ettiğini söyleyenlerde vardır.

Abdülhak Adnan Adıvar, (d. 1881, Gelibolu – ö. 1 Temmuz1955) Türk siyasetçi, yazar, tarihçi ve hekim.Cumhuriyet tarihinin ilk bilim tarihçisidir. Sağlık Bakanlığı, meclis ikinci başkanlığı yapmıştır. Ünlü romancı Halide Edip’in eşidir.
22 Kasım 1881 - Enver Paşa, Osmanlı Komutanı (ö. 1922)

21 Aralık 1881- Yosif V. Stalin, sosyalist lider (ö. 1953)

Dr. Refik SAYDAM (1881-1942)
1881 yılında İstanbul’da doğdu. Askeri Tıbbiyeyi doktor yüzbaşı olarak bitiren Refik Bey Almanya’da Berlin Askeri Tıp Akademisi’nde Brandenburg Danzig Spandou ve Scharite’de eğitim gördü.
Balkan Savaşı’nda Antalya’da ve Çatalca cephesinde kolera hastalığını önleyici çalışmalar yaptı. 1914 yılında atandığı Sahra Genel Sağlık Müfettiş Muavinliği sırasında Bakteriyoloji Enstitüsünü örgütleyerek tifo dizanteri veba ve kolera aşılarının tetanos ve dizanteri serumlarının burada üretilmesini ve I. Dünya Savaşı boyunca ordu ihtiyacının karşılanmasını sağladı. Salgın hastalıklarla mücadelesini Hasankale’de cephe hizmetinde sürdürdü.

Rauf Orbay
Huseyin Rauf Orbay 1881 yilinda Istanbulda dogdu. Milli Mucadeleye katilmak
uzere Anadoluya gectiginde imparatorlugun hemen her yanina un salmis milli
kahramanlardan biriydi. Siyasi hatiralarini anlattigi (CEHENNEM DEGIRMENI )Siyasi Hatiralarim-isimli eseri vardır.

Stefan Zweig (1881 - 1942)
Hacım Muhittin Çarıklı (1881 - 1965)

Ahmet Refik Altınay ( 1881)- (10.10.1937)
Tarihçi, yazar, şair, Darülfünun Tarih Müderrisi ve yüzbaşıdır.1881 yılında Beşiktaş’ta doğdu.Kethüda Ürgüplü Ahmed Ağa’nın oğludur.

Refet Bele 1881 yılında İstanbul’da doğdu.
1899 yılında Harp Okulu’nu, 1912’de Harp Akademisi’ni bitirdi. Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin Cephesi’nde İkinci Gazze Muharebesi’nde başarı sağladı. Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı’ndaki görevi, Mustafa Kemal ile birlikte Samsun’a çıkışıyla başladı. Refet Bey, merkezi Sivas’ta bulunan ve Mustafa Kemal’in müfettiş olarak görevlendirildiği 3. Ordu’ya bağlı, 3. Kolordu komutanlığına atandı. Erzurum Kongresi’ne ve Samsun delegesi olarak Sivas Kongresi’ne katıldı. Aydın ve çevresinde ayaklanmalar başlayınca burada görevlendirildi. Daha sonra Çerkez Ethem Ayaklanması’nı bastırdı. Bu arada generalliğe yükseltilerek Dahiliye vekilliğine ve Batı Cephesi komutanlığına atandı. 1922’de Doğu Trakya’yı geri almakla görevlendirildi.

Cumhuriyet’ in ilânından sonra Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası’na girdi. 1926 yılında milletvekilliğinden ve askerlikten ayrılan Refet Bele, 1935-1939 ve 1946-1950 tarihlerinde İstanbul milletvekili seçildi.

Fuat Bulca ( 1881)- (1962) Kurtuluş Savaşı komutanlarından ve siyaset adamı Fuat Bulca 1881’de Selanik’te doğdu.

Salih Bozok ( 1881)- (1941)
1881"de Selanik"te doğdu. Mustafa Kemal ile önce mahalle, daha sonra da okul arkadaşlığı daha başlangıçta kaderini çizmiş oldu. İkisi de aynı okullarda okuduktan sonra aynı yıl Harp Okulunu bitirdiler. Salih Efendi jandarma sınıfına seçilmişti. Mustafa Kemal ise Akademiye devam edecek, kurmay olacaktı. Mustafa Kemal Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Anadolu"ya geçmeden önce ve Suriye Cephesi"nde bulunduğu sırada Salih Efendi"yi başyaver olarak yanına getirtti. Sürekli beraberlik böyle başladı ve Salih Bey yarbaylıktan emekliye ayrıldıktan sonra bile Mustafa Kemal"in yakınında kaldı.

Ord. Prof. Yusuf Hikmet Bayur (1881 - 1980)
Ali Rıza Artunkal (1881-1959)
Ord. Prof. Neşet Ömer İrdelp (1881 - .... ) ******’ün özel hekimi ve iç hastalıkları profesörü

Sir Alexander Fleming (1881-1955)
Pablo Picasso
Biyografi - 25 Ekim 1881 – 8 Nisan 1973 Pablo Picasso esas adı Pablo Biasco İspanyol ressam* heykeltraş*yazar* tasarımcı* seramik ve grafik sanatçısı

Lascelles Abercrombie (9 Ocak, 1881 - 28 Ekim, 1938), İngiliz yazar ve edebiyat eleştirmeni.
Maxwell Armfield(1881-1972)

Mustafa Abdülhalik Renda (1881 - 1957)
TBMM’nin sivil kökenli ilk başkanı olan Abdülhalik Renda

23 Şubat 2009
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

- Similar topics