Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

ÖNCE HAMİLE BIRAK SONRA BABASINDAN İSTE

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Mesaj  Admin Bir Perş. Şub. 02, 2012 8:08 pm

Bir tuhaflıktır günümüz kavramları. Nasıl bir toplum olduk hayret ediyorum. Kurallar standartlar alt üst. Geçmişe özlem mi duyuyorum bilmiyorum. Otuz yıl öncesi ve sonrası bu kadar mı değişir bir toplum hayret. Eskiden tasarrufa üretime dayalı ekonomik düzen vardı.Şimdi ise müsrifliğe borçlanmaya dayalı bir ekonomi. Toplumun çoğunluğunun borç paçasından akıyor. Zihinlerde oluşturulan çarpık mantık şöyle çalışıyor.

Kızı önce hamile bırakalım sonra babasına dünürcü yollarız. Önce bir çalalım sonra kazandığımızın fitre zekatını veririz. Önce eskort kız – jigolo genç star olalım sonra ehli namus oluruz yuva kurarız. Önce gecekondu bir mahalle kuralım sonra kaçak katlar ekleye ekleye şehre dönüştürürüz. Neden bir işe tersinden başlanıyor, neden kolay ve sağlıklıya değil kaosa özeniliyor anlamıyorum. Önce bir hastalanalım sonra doktor doktor dolaşırız mantığına nasıl güvenebiliriz ki ?

Ben bu kıyamet öncesi çarpık şeytani mantığı anlamıyorum. Bu çarpık mantık her mesleki ve sosyal alanda var. Yalan söyler misiniz diye bir anket düzenleseniz herkes yalancı değilim der. Peki bu kadar yalan nerden çıkıyor ? Bir toplum kendini aldatmayı bu kadar sever mi ?

Siyasette adalette hukukta her yerde bir çöküş var. Kafalar mideden daha bulanık halde ve zihinlerden küfür taşıyor. Acayip bir tutarsızlık iki yüzlülük moda. Geçmişte yaşamış on tane padişah veya kralın söylediği sözlerinden bir tanesini hatırlayamazken o kralların yüzlerine onların hatalarını söyleyebilmiş cesur insanların sözlerini mutlaka hatırlarsınız. DEMOKRAT RUH herkese nasip olmuyor. En zor şartlarda doğruyu yalnız doğruyu dillendirebilmek kolay iş değildir. Bu sınav dandik sınavlara benzemez. Medya balonu gofret kahramanlar bu gerçek sınavlarda sapır sapır dökülür.

Günümüzde maalesef demokrasinin de içini boşalttılar. Diktatöryel eğilimli liderleri demokrasi havarisi yaldızlarıyla allayıp pullayıp sunuyorlar. Diktatörlükten farkı olmayan parti başkanlıklarından nasıl demokrasi doğabilir ki ? Mecliste genel başkanının kulu kölesi durumunda bir Vekil neyin resmidir ? Genel başkanların kişisel heva ve hırslarına alet olmanın kutsallığı nerde ? İlahlaştırılmış yöneticilere tapınmak ile demokrasi aynı terazide tartılabilir mi ? Dini açıdan Kuran-ı Kerim bu ilahlara tapınmaya izin veriyor mu ? Demokrasiyi tarif eden ayetler var mı ? Diktatör kelimesinin Kuran-ı Kerim de ki kelime karşılığı Firavun mudur ? Firavunlaşmış yöneticilere biat etmek nedir ? Firavunlaşmış yöneticiye biat edenin demokrat kişiliği olur mu ?

FECR SURESİ 10- Kazıklar sahibi (güçlü, kuvvetli) Firavun'a?11- Bunlar ülkelerde azmışlardı.12- Oralarda çok bozgunculuk yapmışlardı.TA HA SURESİ 60- Bunun üzerine Firavun döndü gitti ve bütün hile vasıtalarını topladıktan sonra geldi. 71- Firavun dedi ki : BEN SİZE İZİN VERMEDEN ONA İNANDINIZ HA ÖYLE Mİ ?

KASAS SURESİ 38 - Firavun: "Ey ileri gelenler! Sizin için benden başka bir ilâh tanımıyorum. Ey Hâmân, haydi benim için çamur üzerine ateş yak (ve tuğla imal et), bana bir kule yap ki, Musa'nın ilâhına çıkayım; ama sanıyorum, o mutlaka yalan söyleyenlerdendir." dedi.39- O ve askerleri, yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladılar
Yukarıdaki ayetleri okuyunca günümüzün kibirli, hırslı, heva ve hevese esir olmuş cahil yöneticileri görür gibi oldunuz sanırım. Peki Kuran da demokrasinin yani demokrat ruhun tarif edildiği ayet hangisi merak ettiyseniz yazayım.

135- Ey iman edenler! Adaleti ayakta tutan ve kendiniz, ana-babanız ve yakın akrabanız aleyhine de olsa, yalnız Allah için şahitlik eden kimseler olunuz. Zira zengin de olsa, fakir de olsa, Allah ikisine de (sizden) daha yakındır. Nefsinizin arzusuna uyarak adaletten uzaklaşmayın. Eğer (şahitlik ederken) dilinizi eğer, bükerseniz veya çekinirseniz, şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.NİSA SURESİ
8- Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Adaletli olun,MAİDE SURESİ
02 Şubat 2012 Perşembe
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön