Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM

İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM Empty İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM

Mesaj  Admin Perş. Mart 08, 2012 4:37 pm

İYİLİKLERİMİZİ BAŞA KAKMAYALIM

İyilikler çok kolay başa kakılır. Zannedilir ki, iyilik yaptığımız bize bir diyet borçludur. İyilik yaptık ya o bize gebedir. İstediğimizi yapmak zorundadır. Yanlış işlerimize dahi ses çıkartmamak hatta desteklemek zorundadır. İyilik yapılırken bu günler hesaplanmışta yapılmıştır zaten o iyilikler. KAZ GELECEK YERDEN TAVUK ESİRGENMEZ hesabıyla iyilik yapılmış ve karşılığını istemek hak olmuştur zannımızda.

Aslında ister iyilik yapalım ya da yapmayalım bir kişiye tek soru hakkımız vardır. BENDEN NE KÖTÜLÜK GÖRDÜN diye sorabiliriz yanlış yapana. Ama asla iyiliği kaz tavuk hesabıyla yapıp karşılığını onun başına kaka kaka ondan zorla tahsil edemeyiz. Hele bir de kaz tavuk hesabı yaptığımız bu iyiliklerden sevap beklentisi taşıyorsak ve cennete bileti böyle kazanacağımızı Zannediyorsak vay halimize.

Engelliler bu yönden çok dertlidir aslında. Çebrelerindeki kişilerin yanlışlarını kolay kolay eleştiremezler ya da kendileri bir yanlış yaparsa çevrelerindekilerin alacakları öç çok üzücü olacak iyilikler hemen kesilecektir. Engellilerin kendi yanlışları da çevrelerini eleştirileri de başa kakma olarak kendilerine döner. Bir engelli kişi kendisine yapılmış bir yanlışı görüp bunu hatalı kişiye söylediğinde genellikle hatalı kişinin özür dilemesi ve hatasını düzeltmesiyle sorun bitirilmez. Hatalı kişi hatasını düzeltmek yerine bel altı vuruşlarla haklı çıkmaya yeltenir. Engelliye engellinin en zayıf noktasından vurur bel altı vuruşlarını. SEN SAKATSIN BEN SAĞLAMIM YA BENİ ÇEKEMİYORSUN BANA HASED EDİYORSUN ya da BAŞARIMI KISKANIYORSUN EVLİLİĞİMİ KSKANIYORSUN ya da BENİM ÇOCUĞUM VAR SENİN YOK ONDAN BENİ KISKANIYORSUN gibi türlü sebepler icat ederek engellinin haklı eleştirilerine bel altı vuruşlar yapar.Engellilerin bu bel altı vuruşlara karşı yapacak hiçbir şeyleri yoktur sadece ağlarlar ve Allah’a sığınırlar.

Zaten iyilik yaparken bunu sırf Allah rızası için yapanlarla kaz tavuk hesabı yaparak iyilik yapanlar belli oluyorlar. Allah rızası için iyilik yapanlara bir yanlış yaptığınızda size asla geçmişte yaptıkları iyilikleri tokat gibi yüzünüze vurmuyorlar. İhtiyacınız olan her an elinizden tutuyorlar. Kaz tavuk hesabı yapanlar benim yanımda pek durmaz. Engelli yaşadığım 25 yıl kaz tavuk hesabıyla kümese gelen tilkilerle gönlüme gire dostlarımı birbirinden ayırma kabiliyeti kazandırdı. Bu kabiliyeti ihsan eden Allah’a şükürler olsun.
08 Mart 2012 Perşembe
UĞUR ÖZALTIN

Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx