Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM

NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM Empty NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM

Mesaj  Admin Cuma Ocak 29, 2010 4:03 pm

NEDİR BU İDEOLOJİ FANATİKLERİNDEN ÇEKTİĞİM

İnternet dünyasına adım attığım ilk günden bu yana şu ideoloji fanatiklerinden çekmediğim kalmadı. Sol olsun, sağ olsun, dinci olsun, kapitalist olsun, kominist olsun, ******çü geçineni olsun hepsi de ayrı bir dünya. Sırf bunların yobaz fikirlerinden, şartlanmalı zihinlerinden dolayı çok sitede üyeliğimi sildim veya oraya uğramaz oldum. En sonunda da kendi kendimin patronu olmayı istedim ve kendi makale sitelerimi yaptım. Şimdi yazdığım yazılara ne uarı yapan bir admin var ne de açtığım konuları silen mod arkadaşlar var. Kendi kendimin hem işçisiyim hem patronu.

İdeoloji neymiş ilk önce oradan başlayalım ve benim neden bir ideoloji fanatiği olmadığım sonucuna ulaşalım. İdeoloji, siyasal ya da toplumsal bir öğreti oluşturan, bir hükümetin, bir partinin, bir toplumsal sınıfın davranışlarına yön veren politik, hukuksal, bilimsel, felsefi, dinsel, moral, estetik düşünceler bütünü. en basit tabirle bir ideoloji, düzenlenmiş, yapılanmış bir fikirler bütünüdür.

ideoloji sözcüğü, Destutt de tracy tarafından 18. yüzyılın sonlarında "fikirler bilimi"ni tanımlamak amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. ideoloji sözcüğünün birçok farklı kullanımı ve
tanımı mevcuttur.

CHP’NİN 40 MEVLİDİ adlı bir makalem yüzünden bir edebiyat sitesinden üyeliğimi sildirdim çünkü her üyenin şakır şakır siyaset yazısı yazdığı bir site de konu CHP olunca yazım hemen siyasi bulunuverdi ve silindi. Halbuki CHP BİTİRİLİYOR adlı makalem de bir çok konuya dikkat çekmiştim. Beni dincilik ile suçlayanlar keşke HİLKAT GARİBESİ adlı makalemi okusalardı. GAZİ VE KARABEKİR DİN KONUSUNDA ÇATIŞIYOR adlı makalemi de okuyanlar beni hiçbir ideoloji taraftarı olmadığımı anlardı. ÇIRAKLAR USTALIĞA YELTENİRSE adlı makalemde ülkemizdeki siyasetin ne kadar temelsiz olduğuna bir atıf yazıdır.

Evet ben hiçbir parti hayranı değilim. Hayatımda hiçbir partiye de üye olmadım oy da atmadım . Ülkemizdeki siyasetin yalancılıktan ibaret olduğunu biliyorum. HATASIZ KUL OLMAZ sözüne hep inanmışımdır. Hiçbir kişiyi kusursuz görmem. Ama ideolojiler liderleri putlaştırıyor, ilahlaştırıyor. İdeolojiler ellerine geçirdikleri beyinleri yıkıyor. Zihinlere at gözlüğü takıyor. Liderlerin Kölesi olmak, KUNTA KİNTESİ olmak akıllılık değildir. Liderlerin tapulu malı olmak, onları sırtlarda taşımak akıllılık değildir.

Bir insan neden dört görüşün tam ortasında olamaz ki, işte ben tam ortadayım. İnancımın gereğini yaşarım da, sosyal demokrat olurum da, ticari açıdan başarılı olmanın gerekliliğini de savunurum. Devletin kanun uygulamaları açısından vatandaşlarının inancı ne olursa olsun her vatandaşına yetki ve sorumluluk yüklemede eşit davranması gerektiği yani laik olması gerektiğini de savunurum. Devletin hiçbir etnik yapıya veya sınıfa imtiyazlı olmaması gerektiğine inanmışımdır.

Senin partin iktidardayken hırsızlığı görmezden geliyorsan, senin liderinin yalanlarını,yanlışlarını, dolduruşa gelmişlikleini, dış güçlerin kölesi oluşunu veya zayıflıklarını, yanlış politikalarını görmezden geliyorsan ve hatta o lider iktidarda başka muhalefette başka konuşuyor da sen fark edemiyorsan AT GÖZLÜĞÜN hayırlı olsun.

Her insanın hakkı başka bir insanın hakkının başladığı yerde biter sözünün uygulanması taraftarıyım. İnsan hakları sınırsız değildir. Başkalarına zarar verme hakkı olamaz. Zarar verme hakkının insan hakkıymış gibi yutturulmasına da fena bozuluyorum doğrusu. Bu konuda uygulanacak en güzel ölçü KENDİNE YAPILMASINI İSTEMEDİĞİN ŞEYİ BAŞKASINA YAPMA prensibidir.

Lütfen hiçbir kişi veya lideri kusursuz zannetmeyelim. Herkes eleştirilebilir. Demokrasi eleştirilmeye tahammül etme gücüdür. İdeolojilerin taktığı at gözlüğü aynen güneş gözlüğüne benzer. Deniz kıyısında turist dikizlemekte çok işe yarar ama evimizdeki karımızı görmemizi engeller.

29 Ocak 2010 Cuma

UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

- Similar topics