Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
öykü-MİYAV SESLERİ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
öykü-MİYAV SESLERİ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
öykü-MİYAV SESLERİ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

öykü-MİYAV SESLERİ

2 posters

öykü-MİYAV SESLERİ Empty öykü-MİYAV SESLERİ

Mesaj  Ayhan Sarıkaya Paz Tem. 26, 2009 11:10 am

MİYAV SESLERİ...

öykü-MİYAV SESLERİ 37093
Resmi büyük görmek için tıklayın
Sitenin içerisindeki kediler,cinsel dürtü içerisinde kıvranıp duruyorlar.Mart ayı geldi ya.Kedilerin ayı."Mart ayı,kapıdanbaktırı,kazma kürek yaktırır"mış,sözlerine duyarsızım.
(Sosyal içeriği tartışma kaldırır.O.başka.)Şu sıralar çam ağaçlarına tırmanan,birbirlerini kovalayan kediler,belleğimin derinliklerindeki gizemli havayı çağrıştırıyorlar...Durduğum C-9 blokun kedileri,bahçemizden ayrılmıyorlar.Sitenin diğer kısımlarına gitmiyorlar.Sanki kurtarılmış(!) bölge ilan etmişler.Sayıları oldukça kalabalık.Her renkten karışmışlar.Bizler gibi değiller.Siyah,boz,sarı,gri,alacalı.Ne ararsan hepsi var.Dışkapıdan çıkıp-girerken ayaklarımıza dolanıyorlar.Ellerimizdeki poşetleri gördüklerinde çıkardıkları miyav sesleri,
insanın içinden parçalar koparıyor.Karşı komşunun ikinci katının penceresi ,sürekli olarak kedilerin gözetimleri altında.Hepsi de aynı geniş açıyla kafalarını kaldırmışlar,yukardan
birşeyler bekliyorlar...(Zamanla yiyecek atılıyor.)O pencereden dışardaki manzaraya bakan hemcinslerinden"Van kedisinin" ironi bir yaklaşımla,onları süzdüğünü görür arada bir sesi kulaklarıma gelmese de ağzını açışından miyavladığını anlardım.Dışardakileri
"sokak kedileri" diye küçümser,içerdeki sahibesinin kucağında tüyleri okşananı ise sözde:"
kraliçem,minnoşum" diye severiz.Sokak kedilerinin arada bir önlerine atılan kemik kırıntı-
larını yakalamak için birbirlerini ısırdıkları olurdu.Anaç kedilerin acımasız pençeleri,zayıfları püskürtürdü...Her zaman güçlünün kazandığı oyun oynanıyordu,kedi -
ler arasında...Sık olmasa da bazan kırık bir tabakla ,bahçedeki güllerin arasına yiyecek götürüyorum.Bacaklarıma dolanıyorlar.Küçükleri korumak adına anaçları "piişşşttt" diye elimle uzaklaştırmaya çalışıyorum.Ortada aş olunca umursamıyorlar.Kaşarlanmışlar."Kendilerine özgü hırlıyorlar yüzüme.Kızıyorlar,belli ki...Şimdilerde birbirlerinin üzerlerinden inmiyorlar.Üstekiler,alttakilerin boyunlarından ısırmışlar,bırakmıyorlar.Cinsel dürtüleri hat safhada.Alttakiler,üsttekilerin ileri-geri devinimlerine umursamadan haraketsiz kösnül bakışlarla etrafı süzüyorlar.Bir ara nostaljiye dalıyorum.Niksar’daki iki gözlü barakamızın çatı altındaki koşuşmalarını anımsıyorum.Kontaplak çakılı odanın tavanları yıkılacak gibi oluyor,odanın içerisi toz duman içinde kalıyordu.Uyu uyuyabilirsen ondan sonra.Ben yine de taşranın o nostaljisi ile Mart ayının geldiğini anımsamak istiyorum...Ah sokak kedileri sizleri çok seviyorum...

Ayhan Sarıkaya

öykü-MİYAV SESLERİ Empty Geri: öykü-MİYAV SESLERİ

Mesaj  Admin Paz Tem. 26, 2009 1:47 pm

Sokakların adaleti üzerine bende çok düşünmüşümdür.
Geçmişte bizde de çok kedi vardı, ama evlerimiz bahçeli müstakil evdi,kedi beslenebiliyordu.
Şimdi dairede oturuyoruz sinekten başka bişi beslenmez bu minicik kutularda.

Hayvanseverler diye tv de tanıtılan kişileri pek sevmiyorum ben çünkü hayvanların doğal yaşamını bozmak onları sevmek değildir bence.
Elbise giydirip gözlük taktırıp bir köpeği çarli çaplin e benzetmenin neresi hayvanseverlik ?

Hayvanları doğal ortamlarını mahvetmemek en dürüst hayvanseverliktir bence

Yazınız çok güzeldi kutlarım
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

- Similar topics